Keçiören Nakliyat

Online 1 | Bugun : 130 Ziyaretçi

Bu Hafta : 130 | Bu Ay : 4179 Ziyaretçi

Toplam 315112 Ziyaretçi

Keçiören Metrosu Na Zaman Açılacak

Düzenleme : 04.08.2016

Keçiören metrosu bitti bitiyor!

 

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘aşk’ mesajıyla gündeme taşıdığı Keçiören metrosunda çalışmaların 3 vardiya sürdüğünü, yıl sonunda açılışın yapılacağını bildirdi.

 

Başbakan Binali Yıldırım’ın bundan üç gün önce yaptığı konuşmadaki “Bir gencin bana gönderdiği Tweet mesajında yazıyordu, ‘aşkımız Keçiören metrosu gibi olsun, hiç bitmesin’. Bu güzel gençlerimize kötü bir haberim var, sizin aşkınız hiç bitmesin ama Keçiören metrosu bitiyor” sözleriyle gündeme taşıdığı metro hattının açılışının bu yıl sonunda yapılması planlanıyor. 

 

Keçiören’de gerçek anlamda temel sorun aslında ulaşım. Keçiören’den göçün en büyük nedeni de bu. Metro bunlar içinde en önemli adım fakat tek başına yeterli değil. Metroyla beraber başka yatırımlara da ihtiyacımız var. Toplu taşımayı kullanan vatandaşları rahatlatacak ama tamamını karşılayacak bir durum değil. Özellikle Fatih Köprüsü’nü rahatlatacak ihtiyacımız var ki bunu da bekliyoruz. Yatırım kararı alınmış durumda henüz ihaleye açılmadı. Fatih Köprüsü de metro da yapıldığı zaman ulaşım anlamında birbirini destekleyecek. Metroyu yakinen takip ediyoruz. Bizim gönlümüzden geçen tarih Ramazan bayramı. Ramazan bayramında vatandaşlarımıza çifte bayram yaptırmak istiyoruz. Yetişmesi ile ilgili ısrarcı olduk. Gecikti biliyoruz gecikmenin sebepleri var. Keçiörenli iyi sabretti ve hak etti yakında kavuşacak. Bunun yanında tünel yolların da yapılması lazım. Şu anda Etlik’te hastaneler bölgesi yapılıyor. Burası da ciddi bir trafik yükü getirecek. Bunun da çözülmesi açısından biz hem mevcut metronun genişletilmesini ikincisi yeni tünel yolların yapılmasını arzu ediyoruz.

 

Keçiören evden eve nakliyat keçiören esnafı olarak bir an önce trafik ve ulasım sorunu çözülmesini dört gözle beklemektedir. Metronun gelmesiyele taşınmalar dağa çok yoğunlaşacak cazip olacak keçiören sincan dan çankaya dan cebeciden ve diğer semtler den haliyle göç olacak işler hızlanmasına destek olacak. 

X
Keçiören Evden Eve Nakliyat | Web Tasarım 2016